Darmowa dostawa przy zamówieniu od 100 zł

Więcej terpenów w konopi

HempGold - Favicon
Aleksander Lubasiński
16 czerwca, 2022
Więcej terpenów w konopi

Oto dalszy ciąg listy niektórych z terpenów obecnych w konopiach siewnej.

Gwajakol

Ceniony za swoje właściwości przeciwzapalne i przeciwdrobnoustrojowe, gwajakol ma zdecydowanie sosnowy aromat, który można porównać do pinenów (co jest trafne, ponieważ występuje on również w cyprysach). Jest również skutecznym środkiem owadobójczym. W przeciwieństwie do pinenów, gwajakol nie jest olejkiem, ale raczej alkoholem seskwiterpenoidowym. Jego temperatura wrzenia wynosi 92°C (197°F).

Limonen

Znany ze swojego cytrusowego smaku i zapachu, limonen występuje również w skórkach owoców, a także w mięcie pieprzowej, jałowcu i rozmarynie. Ma właściwości przeciwlękowe, przeciwdepresyjne i przeciwnowotworowe, a także przeciwzapalne i przeciwbólowe. Temperatura wrzenia limonenu wynosi 348°F (176°C).

Bisabolol

Bisabolol, występujący również w rumianku, ma słodki, kwiatowy aromat, który sprawia, że jest lekkim i delikatnym dodatkiem do zestawu terpenów marihuany. Ma właściwości przeciwzapalne i przeciwbólowe, co czyni go doskonałym środkiem uśmierzającym ból. Jest również środkiem przeciwbakteryjnym i przeciwutleniaczem. Temperatura wrzenia bisabololu wynosi 153°C (307°F).

Kamfen

Kamfen, powszechnie występujący również w substancjach o silnym zapachu, takich jak olejek kamforowy, terpentyna, a także imbir i cytronela, nadaje zapach, który zawiera zarówno igły jodły, jak i esencję drzewną. Badania sugerują, że może on być pomocny w kontrolowaniu poziomu cholesterolu. Jego temperatura wrzenia wynosi 318°F (159°C).

Geraniol

Jeśli słodki, kwiatowy zapach geraniolu przywodzi na myśl pelargonie, to dlatego, że ten terpen występuje również w tym rodzaju kwiatów. To sprawia, że jest to jeden z najpopularniejszych terpenów stosowanych w kosmetykach i produktach do kąpieli. Wśród wielu zalet geraniolu należy wymienić jego działanie neuroprotekcyjne, a także przeciwnowotworowe, przeciwutleniające, przeciwbakteryjne i przeciwwirusowe. Temperatura wrzenia geraniolu wynosi 230°C (446°F).

Walencen

Walencen występuje w pomarańczach Valencia, nic więc dziwnego, że ma cytrusowy zapach. Jest doskonałym środkiem przeciwzapalnym, udowodniono również, że skutecznie odstrasza owady. Temperatura wrzenia walencenu wynosi 253°F (123°C).

Pulegon

Pulegon znany jest ze swojego miętowego aromatu i występuje w największych ilościach w rozmarynie. Został przebadany pod kątem właściwości obniżających gorączkę i uspokajających. Pulegon może ułatwiać komunikację między komórkami nerwowymi w mózgu poprzez rozkładanie acetylocholiny. Jest również dobry w przeciwdziałaniu utracie pamięci krótkotrwałej, która często występuje po spożyciu THC. Temperatura wrzenia pulegonu wynosi 433°F (223°C).

Hemp Gold

ul. Dworcowa 53
86-300 Grudziądz

tel. +48 695 446 702
mail: info@hempgold.eu


© Hemp Gold. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wspierane przez Studio113.