Ubrania z konopi – na ten materiał postawił Levi Strauss – król dżinsu

HempGold - Favicon
Hemp Gold
30 lipca, 2021
Ubrania z konopi – na ten materiał postawił Levi Strauss – król dżinsu

Jeśli szczerze nie znosicie prasowania, a cenicie sobie swobodę i wygodę, pomyślcie o spodniach, t-shirtach, bądź sukienkach i bluzkach z włókien konopnych. Do ich zalet należy fakt, że są eleganckie, a przy tym – cienkie i przewiewne. Ubrania z konopi przypominają ciuchy z lnu.

Ubrania z konopi

Co istotne, coraz więcej marek decyduje się na wykorzystanie konopi do produkcji ubrań. Na powrót do natury postawił na przykład Levi’s. Ta firma zachęcała do kupna konopnych dżinsów hasłem “Oszczędzaj wodę. Noś ubrania z konopi”. Ten pomysł był też ukłonem w stronę tradycji – Levi Strauss uszył pierwsze spodnie właśnie z materiału konopnego.

Inne firmy, które wykorzystują konopie, to m.in. Lee, Wrangler, Espirit czy Reserved.

Odzież z konopi

Odzież z konopi jest rozwiązaniem dla wegan, wegetarian oraz wszystkich osób, które – szanując naszą planetę – stawiają na ekologię. Czym różnią się plantacje konopi od plantacji bawełny? Choćby tym, że potrzebują mniej wody i nie używa się w ich przypadku środków chemicznych, pestycydów. Garść liczb: według Sztokholmskiego Instytutu Ochrony Środowiska, do stworzenia kilograma bawełny, potrzeba około 10 tysięcy litrów. W przypadku produkcji konopi, mowa zaś o przedziale od 300 do 500 litrów wody.

Dodajmy, że konopie oczyszczają glebę z zanieczyszczeń oraz szkodliwych substancji chemicznych.

Ubrania konopne

Konopna nić jest cieńsza, ale bardziej wytrzymała (odporna choćby na wysokie temperatury i częste pranie). Ubrania z konopi nie powodują reakcji alergicznych. Pochłaniają wilgoć, mają właściwości przeciwbakteryjne.

Myślisz, że ubrania z konopi są sztywne? Absolutnie nie!